آموزش online هیچ محدودیت و مرزی ندارد

علاوه بر محدودیت های مکان، زمان یکی از مسائلی است که یادگیرندگان و معلمان هر دو در یادگیری باید با آن روبرو شوند. در مورد یادگیری چهره به چهره و حضوری، مکان لازم برای حضور گروهی از دانش آموزان محدود است، و زمان نیز، شرکت کننده ها را محدود به کسانی می کند که می توانند در یک زمان خاص شرکت کنند . از سوی دیگر، یادگیری الکترونیکی، بدون نیاز به سازماندهی زمانی و مکانی محیط آموزشی را فراهم می آورد که هر کس که به یک دوره ای علاقه مند باشد می تواند در آن شرکت کند.

آموزش آنلاین سرگرم کننده تر است
طراحی دوره ای تعاملی و سرگرم کننده با استفاده از چند رسانه ای و یا به تازگی به توسعه روش gamification، نه تنها شرکت کننده ها را بیشتر درگیر مباحث میکند، بلکه طول عمر نسبی مواد آموزش مورد نظر را افزایش می دهد.

آموزش آنلاین مقرون به صرفه است
با این که ممکن است برای گرفتن نسخه های به روز شده کتاب های دانشگاه و یا مدرسه هزینه زیادی صرف کنید. اما در آموزش آنلاین این مورد وجود ندارد که کتاب های درسی پس از یک دوره زمانی مشخص از بین بروند و نیاز باشد که شما ویرایش های جدید کتاب را تهیه کنید.

اجازه دهید همه آن چه گفته شد را باهم ترکیب کنیم و آن را در یک سناریوی واقعی قرار دهیم:

در جهت تلاش برای افزایش اعتبار و کیفیت محتوای آموزش، معمول است که استاد از متخصص زمینه مورد نظر دعوت به سخنرانی می کند. در مدل سنتی آموزش و پرورش، استاد باید دعوت نامه ای به متخصص ارائه دهد و هزینه های پرواز، اقامت و آموزش خود را بپردازد.

با آموزش آنلاین:
با یادگیری الکترونیکی ، استاد توانایی میزبانی سخنران مهمان را بدون نیاز به صرف پول زیاد دارد. این می تواند عملا با دوربین هایی برای سخنران و دانش آموزان و با استفاده از میکروفون، همان سطح تعامل را فراهم کند که ممکن است در صورت حضور فیزیکی سخنرانی در اتاق انجام شود. مزیت دیگر آن نیز این است که امکان پخش دوباره سخنرانی است که باعث می شود حتی بیشت از روش سنتی از سخنرانی بهره مند شویم. دانش آموزانی که به هر دلیلی سخنرانی را از دست داده اند، می توانند ضبط شده آن را مشاهده کنند. حتی دانش آموزانی که در آن حضور داشته اند می توانند دوباره آن را تماشا کنند تا بیشتر درکش کنند.