حکمت یوگا

حکمت یوگا، از کهن‌ترین طریقت‌های تاریخ بشری با قدمتی بیش از پنج هزارسال است که به مضمون آگاهی، شناخت و مطالعه‌ی اسرار نفس و روان انسان پرداخته است.

این حکمت به‌جای مانده از فرزانگان هند باستان که مستقل از مناسک و مکاتب عقیدتی و آئینی است، بر خودشناسی و مطالعه و درک عمیق‌ترین ریشه‌های سرور و آرامش درونی بشر متمرکز است. آموزه‌های اصیل این طریقت کهن که طی نسل‌های متمادی توسط حکمای مختلفی گرد آوری شده‌، در دو بخش نظری و عملی مدون شده‌است.

مجموعه دوره‌هاي ارائه شده در این بخش، به تشریح مبانی فلسفی این آموزه‌ها و رمزگشایی از مفاهیم مطرح شده  در متون كلاسيك يوگا و سنت هاي ودايي می‌پردازد.

توجه: شرکت در این دوره صرفاً مختص آن دسته از علاقمندانی است که  حداقل یکی از دوره‌های آموزشی جیوتیش یا آیورودا را در مقطع پایه در این مؤسسه با موفقیت به پایان رسانده و مشغول به تحصیل در مقطع متوسطه یا عالی باشند.

  • رساله‌ی یوگاسوترا مجموعه‌ی رمزگفتارهایی غامض در خودشناسی است که توسط پاتانجالی، حکیم و عارف شهیر هند تدوین شده است. این رساله متنی موجز است که در قالب ۱۹۵ فراز به رشته‌ی تحریر درآمده و هزاره‌ی پس از آن که به دوران کلاسیک یوگا شناخته می شود، دورانی است که به تدوین شروح متعدد و ظهور مکاتبی پیرامون جنبه های فلسفی و عملی این رساله اختصاص یافته است.
  • دوره‌ی حاضر‌ شامل سلسله درسگفتارهایی پیرامون شرح و تفسیر تک تک فرازهای رساله‌ی یوگاسوتراست که در دوازده ترم مجزا آماده شده است.
  • توجه: شرکت در این دوره صرفاً مختص آن دسته از علاقمندانی است که  حداقل یکی از دوره‌های آموزشی جیوتیش یا آیورودا را در مقطع پایه در این مؤسسه با موفقیت به پایان رسانده و مشغول به تحصیل در مقطع متوسطه یا عالی باشند.
۱,۲۰۰,۰۰۰  تومان برای دانشجویان داخل ایران
  • توضيحات دوره: این دوره شامل مجموعه درس‌گفتارهایی پیرامون مضمون مانتراها و تأثیرات ژرف این اصوات بر لایه‌های آگاهی از چشم‌انداز وداها و حکمت یوگاست.
  • در این دوره ضمن تشریح فلسفه‌ی مراقبه بر روی مانتراها از منظر حکمت یوگا، به جزئیات ظریف و تکنیک‌های عملی این تمرینات نیز پرداخته خواهد شد و همچنین شرکت کنندگان در این دوره امکان دریافت مانترای شخصی بر پایه‌ی زایچه‌ی نجومی خود را خواهند داشت.
  • توجه: شرکت در این دوره صرفاً مختص آن دسته از علاقمندانی است که  حداقل یکی از دوره‌های آموزشی جیوتیش یا آیورودا را در مقطع پایه در این مؤسسه با موفقیت به پایان رسانده و مشغول به تحصیل در مقطع متوسطه یا عالی باشند.